- Den var lekker den, sier Draugedal om torsdagens fangst da han var ute på guttetur.
40 MINUTTER
Draugedal tok med seg to kompiser ut i båten for å slappe av en sommerlig torsdagskveld da han fikk en ørret på flere kilo på kroken. Det å få snørt inn fiskesnøret viste seg å være lettere sagt enn gjort.
- Det tok cirka 40 minutter. Jeg trodde jeg skulle miste den flere ganger, sier hobbyfiskeren som fryktet at snøret skulle ryke før han klarte å få fatt på ørreten.
Tross den flotte fangsten blir det ikke noe ørretmiddag med det første.
- Den er fryst ned, jeg sparer den nok til familiemiddag, forteller Draugedal.
NY REKORD
24-åringen fra Fyresdal jobber som lærer på en folkehøyskole i Trøndelag, og er hjemme på ferie. Han skryter av fiskemulighetene i Telemark, og forteller at det ikke er første gang han kaster ut snøret i Kviteseidfjorden. Men det er første gang at fangsten er på den størrelsen.
- Jeg har aldri fått en så stor ørret her. Jeg knuste den gamle rekorden med tre kilo, humrer han. Draugedal påpeker at torsdagens fangst har gitt mersmak for sommersesongen.
- Nå er det kvalitet framfor kvantitet, avslutter fyresdølingen.