Det ble svensk seier til Max Novak. Han spurtslo Gjøran Tefre om seieren, mens Mikael Gunnulfsen vant massespurten om tredjeplassen.

Veteranen Petter Northug var lenge med på å prege rennet, men det ble for tøft for ham mot slutten. Northug kom i mål til en respektabel 38. plass, slått med 2.53 minutter av Novak.

Det var foran langrennsstjernen Johannes Høsflot Klæbo, som ble fragått med 3.52 minutter og endte på 40. plass.

Overlegen Slind

Astrid Øyre Slind var i en klasse for seg og vant torsdagens 54 kilometer lange klassiskrenn i Toppidrettsveka med over tolv minutter.

Det ble en utklassingsseier av de sjeldne for den rutinerte langløperen. Slind kom i mål 12.11,2 minutter foran toer Lotta Udnes Weng.

Weng slo Anne Kjersti Kalvå i spurten om 2.-plassen i rulleskirennet på øya Hitra i Trøndelag. Landslagsduoen klarte å koble fra svensken Ida Dahl kort før målgang, og hun ble nummer fire.