Flott feltstevne i Øyfjell

Artikkelen er over 14 år gammel

Øyfjell Skyttarlag arrangerte sitt årlege feltstemne laurdag 2/4-05 i eit strålande vårvær, med topp skyteforhold for alle som deltok.

DEL

Det er sjeldan ein kjem gjennom eit arrangement utan at nokon har noko å klage over, men i år var det berre godord å høyre frå deltakarane, noko me som arrangørar set veldig stor pris på. Opplegget var på eit middels vanskeleg nivå, slik at me fekk fleire gode resultat både av toppskytterar og dei litt lenger nede i klassene.

Vinnar av stemnet vart Jan Vidar Lundtveit frå Drangedal med 30/17. Lars Esse frå Bamble hadde og 30/17, men drangedølen vart rangera føre då han hadde 2 indretreff meir på siste haldet. Det deltok 50 skytterar

Resultater

Klasse 5: 1. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 30/17, 2. Lars Esse, Bamble 30/17, 3. Øyvind Bjerklund, Holla 30/16, 4. Per Kristian Aas, Lunde 30/15, 5. Knut Melby, Atrå 29/12, 6. Audun Kvandal, Røldal 28/14, 7. Ole Dorholt, Lunde 27/18, 8. Birger Heimdal, Treungen 25/10, 9. Nils Åge Sanndal, Røldal 24/9.

Klasse 4: 1. Bernt Einar Moland, Drangedal 28/13, 2. Bernhard Foss, Gransherad&Heddal 25/13, 3. Leif Atle Beisland, Imenes 25/8, 4. Per Tveiten, Bykle 24/6, 5. Helge Rorgemoen, Øyfjell 22/11, 6. Svein Rorgemoen, Øyfjell 21/5.

Klasse 3: 1. Eivind Igland, Imenes 28/13, 2. Kjetil Naphaug, Porsgrunds 26/10, 3. Anders Bakke, Porsgrunds 20/7, 4. Elin Rorge, Øyfjell 19/4, 5. Dan Ove Byggstøyl, Tokke 15/5, 6. Arild Hovden, Tokke 11/3.

Klasse 2: 1. Eilef Stalleland, Imenes 28/10, 2. Vidar O. Daland, Imenes 26/8, 3. Hallstein Storevik, Kilebygda & Bolvik 24/10, 4. Knut Skarprud, Kviteseid 24/10, 5. Hege Storevik, Kilebygda & Bolvik 18/8, 6. Ole Kr. Nyhus, Øyfjell 14/6, 7. Steinar L. Mandt, Høydalsmo 14/1.

Klasse V55: 1. Halvor Nordskog, Lunde 28/17, 2. Olav Løkslid, Lunde 27/12, 3. Rolf Kittilsen, Lunde 27/10, 4. Vidar Ottren, Mælum 25/10, 5. Erling Evju, Øvre Bø 24/6, 6. Terje Mikalsen, Rauland 24/4, 7. Arne Palerud, Drangedal 23/6.

Klasse V73: 1. John Hernes, Tokke 29/21, 2. Kristoffer Haugan, Kviteseid 29/19, 3. Gunnar Mood, Sannidal 29/14.

Klasse AG3: 1. Arne Kaasin, Notodden 5/0.

Junior: 1. Magne Melby, Atrå 29/15, 2. Reidar Grossvold, Kviteseid 28/14, 3. Ole Henrik Skinndalen, Kviteseid 27/16.

Eldre rekrutt: 1. Jan Kåre Moland, Drangedal 30/27, Jon-Anders Bergane, Bø 29/17, 3. Kristian Øvrekleiv, Tokke 23/11.

Rekrutt: 1. Hanne Moland, Drangedal 30/18, 2. Øyvind Grossvold, Kviteseid 30/10, 3. Ådne Lien, Fyresdal 27/9, 4. Finn Halvor Ufs, Drangedal 18/7.

Aspirant: 1. Gunnar Waal, Kviteseid 18/8

Artikkeltags