Nå bor Snuppa hjemme hos Tore på Hovenga i Porsgrunn.

- Jeg så hva som skjedde

Det var for noen uker siden at han var vitne til noe helt forferdelig. Kattungen ble regelrett kastet ut av vinduet fra en bil i Skien sentrum. Bilen stakk og katten var vekk.

Les også: - Katten ble kastet ut av bilvinduet

- Jeg så hva som skjedde med den vesle tassen på Landmannstorget, og det gjorde noe med hjertet mitt, sier Hegnum, som umiddelbart prøvde å få tak i katten.

- Det var umulig, men jeg kontaktet Redd Dyra og etter noen timer hadde de fått tak i den, forteller han.

Katten var sky og vettskremt. Etter et opphold hos Redd Dyra ble den til slutt adoptert av porsrgunnsmannen.

Sammenlikner katten med krigsoffer

De siste ti årene har Tore hegnum hatt katt selv, men den ble syk og er ikke mer.

- Det var så tomt her, så jeg betemte meg for å ta den til meg den, sier den lykkelige katteeieren, som hentet katten hos Redd Dyra fredag formiddag.

De første dagene hos Tore var den sky og lå for det meste inne i et bur.

- Den trenger kjærlighet, fred og ro. Jeg har nesten ikke fått ta på den den første tiden, den er redd. Du kan jo sammenlikne den med et krigsoffer fra Midt-Østen.

Får et luksus-liv

Han lover at Snuppa skal få et godt hjem på Hovenga.

- Det tar nok litt tid før den finner seg til rette, men den skal få det godt her hos meg. Folk har sagt det til meg før da jeg hadde den forrige katten, at "den katten din lever et luksus-liv" humrer Tore, som er glad for å kunne hjelpe.

- Ja, en må jo trå til når noe sånt skjer. Og jeg berømmer Redd Dyra. De gjør en fantastisk jobb!