Ved firetiden natt til lørdag fikk politiet en melding om en utforkjøring på Vreimsida i Bø i Telemark. En lokal mann i 30-årene ble ved femtiden erklært død av lege på stedet.
De pårørende er varslet, og kommunen forteller nå at de har aktivert kommunalt kriseteam.
– Psykososialt kriseteam følger opp de berørte. Vi har åpnet opp lokalene til psykisk helse, Gvarvvegen 50, og de som har behov for noen å prate med kan møte opp der, forteller Cecilie Stangeby, kommunalsjef for helse i Midt-Telemark kommune.
Lokalene er i dag åpne fram til klokken 16, men Stangeby forteller at de vurderer situasjonen fortløpende.
– Vi vil vurdere ut fra når vi ser hvordan behovet er, og så er det sånn at kommunen og kommunale tjenester alltid er der og det er bare å ta kontakt om man får behov senere. Kriseteamet følger opp, sier hun.
– Dette er en veldig trist hendelse. Det er ofte at sånne ulykker berører mange og gjør sterke inntrykk. Da kan det være godt å komme et sted og få oppfølging og noen å snakke med, sier hun.
Prøver å finne årsaken
Ulykkesgruppa til Statens vegvesen ble umiddelbart varslet og reiste til stedet for å gjøre sine undersøkelser.
– Vi jobber på stedet sammen med folk fra ulykkesgruppa for å finne årsaken til ulykken, sier Eikedalen.
Han forteller at bilen har kjørt ut i en venstresving på et sted hvor det også er en oppoverbakke.
– Vi vet ikke hvorfor bilen har kjørt ut og det er det vi nå forsøker å finne ut av, fortsetter operasjonslederen.
Veien var ved 10-tiden lørdag formiddag fremdeles stengt. Politiet varslet om ulykken rett etter klokken 4 natt til lørdag.
Det er ikke kjent når politiet og Statens vegvesen blir ferdig på stedet slik at veien kan åpne for trafikk igjen.