Etter en tung sesong både på og utenfor banen, var stemningen stor da Gjerpen-jentene endelig innkasserte to poeng i Nye Njårdhallen i går.
- Jentene var så glade at en skulle tro de hadde vunnet i Lotto, humrer trener Torbjørn Klingvall.
Selv om alt håp er ute for å overleve i eliteserien, var det svært verdifullt å endelig få en seier.
- Ja, det var utrolig deilig. Det er ikke til å legge skjul på at alle tapene har påvirket motivasjonen til jentene. Derfor var det viktig å endelig få en seier.
SPILTE GODT
Gjerpen spilte jevnt med tabellnabo Njård i første omgang, men lå bak med ett fattig mål til pause. Et stykke ut i andre omgang tok hjemmelaget kommandoen og skaffet seg en tremåls ledelse. Da tok Klingvall timeout.
- Vi fryktet at dette «syndromet» skulle slå til igjen, og vi skulle tape kampen. Derfor var vi nok veldig bestemte i beskjedene, og satset på enkle kombinasjoner offensivt. Vi utelot ingen tvil om hvordan vi ville jentene skulle spille. Og så skjedde det plutselig. Det meste stemte, og jentene gjorde en kanonjobb for å sikre seieren, sier han.
Inger-Helen Hegna ble Gjerpens toppscorer i kampen med fem mål.
SLAGET ER TAPT
Selv om det ble seier i går, er håpet for fortsatt eliteseriespill ute for Gjerpen. Med minus ett poeng er det 13 poeng opp til kvalikplass med fem kamper igjen å spille.
Gjerpen har imidlertid store sjanser på flere triumfer i de neste kampene. Onsdag møter de Kristiansand Vipers på bortebane. Da kan det bli ny jubel.