...
SERIEÅPNING: Gjerpen og trener Torbjørn Klingvall serieåpner mot Bjørnar søndag. Rødtrøyene har skiftet ut store deler av stallen etter nedrykket forrige sesong. Foto: Arild Hansen

11 av 20 i Gjerpen er nye

Kristian Holtan E-post
Publisert 05.09.2010 kl 10:27 Oppdatert 05.09.2010 kl 12:15

Tips en venn på e-post:

Gjerpen-stallen 2010/2011

  • 1. Ine Cecilie Heer (målvakt) 2. Isabel Borgstrøm 3. Oda Kjærsgaard (ny fra Gulset) 4. Martine Welfler 5. Katarina Young 6. Marie Rønning (ny fra Gulset) 7. Kirsten Jansen (ny fra Skrim) 8. Elisabeth Ellefsen (ny fra Stag) 9. Ellen Nordal 10. Anniken Jansen (ny fra Bodø) 11. Christine Kokkersvold 12. Hanne Torkaas (målvakt) 13. Tone Haugerud (ny fra jr.avd.) 14. Maria Pettersson 15. Evelien van der Koelen 16. Karoline Berge 17. Maja Kjær Jakobsen (ny fra Fredricia) 18. Natalie Lindberg (ny fra Skövde) 19. Terese Tollefsen (ny/samarbeid med Herkules) 20. Emilie Hegh Arntzen (ny/samarbeid med Herkules)

Hele 11 nye spillere er å finne i Gjerpen-troppen denne sesongen. Samme antall har forlatt klubben etter fjorårets nedrykk fra eliteserien.

- Vi har mistet 26 spillere på to år, noe som er ekstremt mye. Det er vanskelig når det skjer så mange utskiftninger, men jeg gråter ikke over dette. Det gjelder å se framover, sier Gjerpen-trener Torbjørn Klingvall.

Av en tropp på 20 spillere er det kun Ine Cecilie Heer, Isabel Borgstrøm, Martine Welfler, Katarina Young, Ellen Nordal, Hanne Torkaas, Christine Kokkersvold, Maria Petterson og Evelien van der Koelen som spilte på a-laget til Gjerpen i fjor.

- De spillerne som er igjen kommer til å bli nyttige, mener Klingvall.

ØVRE HALVDEL

I tillegg til at stallen er full av nye spillere, er den også rekordung. Derfor mener «Tobbe» det er vanskelig å sette noen målsetting for sesongen i 1. divisjon.

- Alle liker å få vite hva målet er, men det kan fort slå tilbake på en. Det er vanskelig å sette noen målsetting, men jeg mener vi bør kjempe om en plass på øvre halvdel. Så kan vi heller se litt etterhvert hvordan det ligger an, sier Gjerpen-treneren.

Klingvall innrømmer at sesongen kommer noe tidlig for Gjerpen-jentene. Søndag sesongåpner rødtrøyene mot Bjørnar i Skienshallen.

- Vi har trent for fullt siden 3. august, men seriestarten kommer veldig brått på. Jeg tror aldri jeg har opplevd at sesongen kommer såpass tidlig. Vi har mye å gå på når det gjelder samhandling, sier svensken.

- SULTNE SPILLERE

Klingvall trekker fram ambisjonene som en styrke i årets Gjerpen-utgave.

- Jeg tror styrken vår ligger i sulten og ambisjonene. I tillegg er det en styrke at vi har muligheten til å forme spillerne og påvirke dem i riktig retning.

Svakhetene til laget ligger i rutinen, fortsetter Klingvall.

- Laget har lite erfaring og mangler rutine. I tillegg trenger vi mer tid sammen, sier han.

Gjerpen-sjefen vet ikke så mye om søndagens motstander, Bjørnar.

- Vi sanker litt informasjon nå, men jeg er opptatt av at vi skal ha fokus på oss selv og egen utvikling i alle spillets faser. Jeg tenker da på ting som trygghet og rollene i laget, sier Klingvall.

- Hvor viktig er det med en god start på sesongen?

- Jeg tror det er viktig for jentene å få en brukbar start, men det er heller ingen grunn til å la det ligge i bakhodet om så ikke skjer. Da er det bare å jobbe videre, sier «Tobbe».

Klingvall har startoppstillingen klar før møtet med Bjørnar, men den vil han holde for seg selv.

TRIVES I JOBBEN

Selv synes svensken det er gøy å trene unge lag og utvikle unge spillere. I tillegg til jobben i Gjerpen, er han som kjent også trener for det svenske juniorlandslaget for gutter.

- Jeg synes dette er spennende og veldig kult. Det har jeg alltid syntes. Å kjøpe inn spillere til å passe i en klubb er også en form for utvikling, men ikke like tilfredsstillende, sier Klingvall.

- Gleder du deg til seriestart?

- Ja, men jeg gleder meg mer over å få jobbe med laget dag for dag, uke for uke. For meg som er så gammel gleder jeg meg over hele arbeidsprosessen, sier Klingvall.

Evelien van der Koelen er gravid og spiller dermed ikke kampen mot Bjørnar. I tillegg er ikke Kirsten Jansen aktuell grunnet skade (se egen sak). Anniken Jansen og Maria Petterson er tilbake fra skade.

Hva synes du om fornyingen av Gjerpen? Si din mening her:

Sport - inn og utland

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/111/3989600/

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/111/3989601/

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/111/3989602/

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/111/3989592/

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/111/3989594/
...

Prica må opereres

Eliteserien RBK-spiss Rade Prica kan miste seriestarten mot Brann. Les mer


...

Tenker ikke på England-jobben

Fotball Harry Redknapp vil bare konsentrere seg om Tottenham-jobben. Les mer



TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.