Telefon: 35 58 55 00
E-post: desken@ta.no
SMS/MMS Kodeord TATIPS til 2005

Medaljedryss for Stathelle drillkorps

Drilljentene fikk med seg fire gull og et sølv fra Bergen i helgen.

Fotball Live

fredag 12. feb. kl. 17:00
Odd - Sarpsborg 08

Kampstart om:

3 dager 6 timer 45 min. 17 sek.
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 

Aktuell debatt

Siste video

- Husker ingenting

Video Ifølge 40-åringens forsvarer husker han ingenting av hendelsen natt til søndag.

Les mer

Hjelper unge på riktig spor

En hel by i sorg

Video Hele lokalsamfunnet på Notodden er preget etter drapet på en 30 år gammel kvinne denne helgen.

Se video

CD-anmeldelser

Terningkast: 2

Hvorfor?

Terningkast: 5

Fengende tristesse

Terningkast: 4

Pent og pyntelig

Publisert 16.11.2009 kl 13:54 Oppdatert 16.11.2009 kl 13:55

Tips en venn på e-post:

Jentene fra Stathelle drillkorps tok fire medaljer i Bergen i helgen. Bildet er hentet fra et tidligere arrangement. Foto: Privat

- Dette er veldig moro. Jeg var så glad at jeg skrek da medaljene ble delt ut, sier instruktør Berit Aslaksen til TA.

I helgen hadde hun og 28 drilljenter fra Stathelle drillkorps tatt turen til Bergen for å delta i drillkonkurransen som gikk av stabelen der.

Jentene kom hjem til Skien med mer bagasje enn de reiste ut med, for med til sammen fire medaljer har dette vært lønn for strevet.

- Vi trener hardt for dette og har vært med på stevnet i Bergen 15 ganger før, sier Aslaksen.

- Dette er en inspirasjon for jentene.

Jentene tok gull i tropp 2.div (9 av jentene var med) , tropp aspirant (8 av jentene var med), duett jr med Camilla Linder og Torine Twang Hageland og pompon-programmet der alle jentene var med.

Sistnevnte program vil drilljentene satse sterk på under NM i juni.

Det var mye reising for jentene i helgen og det var sen ankomst til Skien, men jentene holdt humøret oppe og sa at det ikke gjorde noe siden de hadde med seg så mye gull hjem, sier Aslaksen.

Retten fant ikke Talmos adresse

Grenland Konkursbegjæringen mot Marius Talmos planlagte ferjerederi, Kyst Line Holding AS, er utsatt. Les mer

Fornøyd med stallen

Pors Grenland Spillende Pors-trener, John-Erling Kleppe, er ikke sikker på at klubben kommer til å forsterke stallen ytterligere fram mot sesongstart. Les mer

Sport - inn og utland

Terry-takk til tilhengerne

Fotball John Terry er glad Chelsea-fansen hjelper ham i en tøff tid. Les mer

Millionminus for NFF

Fotball Norges Fotballforbund-konsernets resultat for 2009 viser samlet aktivitetsresultat på minus 4,2 millioner kroner. Les mer

TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør: Eirik Haugen

Redaktøransvar