Det var høy stemning og mange folk på den andre dagen av countryfestivalen i Seljord i går kveld.
Cowboyhattene kom tettere og tettere etterhvert som en nærmet seg Dyrskuplassen, der countryfestivalen i Seljord samler nærmere 30 000 deltakere.
Mange hadde utstyret i orden fra topp til tå. Både kvinner og menn stilte med cowboyhatt, boots og noen hadde rodeobukser i ekte skinn.
SJEKKET INN
Det var lang kø av biler og campingvogner på veiene foran innsjekkingen til countryfestivalen i går kveld.
Kai Henrik Matre og kompisen Robin Gordon fra Sunn- Hordaland hadde kjørt over fjellet for å komme seg til festivalen i Seljord. De skal være på countryfestivalen hele helga.
- Vi vet ikke helt hvem som spiller i kveld, men vi skal i hvert fall få med oss Carlene Carter, sier Matre bak rattet med cowboyhatt.
Anders Tveiten fra Stavanger-kanten sier han liker countrymusikk, og stiller også med Stetson. Han skal spesielt få med seg Carlene Carter og Vassendgutane.
Han mener countrymusikk lager stemning, er livat og får folk i godt humør.
COUNTRY ER LIVET
Ved festivalpuben treffer TA brødrene Jørgen B. Andersen og Ole B. Andersen med Line Haugene fra Larvik. De skal være på festivalen hele helga, og ser spesielt fram til Vassendgutane og Hellbillies.
- Vi liker country, det er det som livet. Country og gravemaskiner, sier Jørgen B. Andersen.
De andre nikker og er enig. Alle jobber innen bransjen med gravemaskiner.
- Hvis du tar en måling her så vil du finne svært mange som driver mer gravemaskiner, er entreprenører eller jobber innen den bransjen, sier han.
- Lastebilsjåfører er dagens cowboyer, mener han.
STEMNING
- Countrymusikk er noe alle kan synge og danse til, det skaper utrolig stemning, sier Line Haugene.
Karin Sandene fra Skien har vært på alle countryfestivalen siden de startet opp. Det er nå 13. gangen hun er på festivalen.
- Jeg har aldri skoftet en eneste gang. Det er kort vei å kjøre fra Skien, det tar bare cirka en times tid, sier hun og peker mot broren. Han har også vært på alle contryfestivalene i Seljord.
I går kveld spilte blant annet det norske bandet Too far gone. Det samlet seg mange elleville fans foran scenen, og noen danset til bandet som ga alt fra scenen.
Underholdning Bear Grylls er tøffingen og villmannen som er i ferd med å bli mykere. Les mer
Underholdning Selv om Øya bare har sluppet under halvparten av artistnavnene, er det nå kun 700 ukespass igjen til festivalen. Les mer
Underholdning Ringo Starr har enda en ny stjernebesetning i sitt All Starr Band når han legger ut på turné i USA i juni og juli. Les mer
Restaurant guiden Det er alltid spennende med nye matopplevelser og Hun og Han kunne ikke la ryktene om en kulinarisk aften med fem retter på Langesund bad være uprøvd. La det være sagt, og det med store bokstaver, at nå skjer det ting på dette ærverdige stedet, kalt «Societeten». Les mer