Blir det vår egen Didrik Solli-Tangen som står igjen som vinneren av årets MGP-delfinale i Skien fritidspark 23. januar?
| Kirsti Carr | |
| Publisert 17.12.2009 kl 19:31 Oppdatert 18.12.2009 kl 06:14 |
Muligheten er så absolutt tilstede. Han er nemlig en av sju delfinalister som skal konkurrere om finaleplass i den stadig mer populære musikkonkurransen. Men før han eventuelt mottar heder og ære, må han beseire et sterkt deltagerfelt.
STERK KONKURRANSE
På den musikalske startstreken står også Mira Craig. I MGP-sammenheng er vel hun mest kjent for å ha skrevet Maria Haukaas Storengs vinnermelodi i 2008, «Hold On Be Strong».
Kanskje frøken Craig er lei av å vurdere andres sangprestasjoner? I Skien trår hun i hvert fall til selv, og fremfører sin egen sang «I'll Take You High». Tidligere i år ble nettopp denne sangen fremhevet som et av konkurransens sterkeste bidrag da en NRK-ansatt ytret dette synspunktet på den homofile hjemmesiden Gay sir. PROFILERTE
I deltagerfeltet finner vi også boybandet A1. Gruppa slo gjennom med en coverversjon av Aha-låten «Take On Me» og markerte seg også sterkt med blant annet låten «Caugt In The Middle». Årets bidrag «Don't Want To Loose You» er et samarbeidsprosjekt mellom Christian Ingebretsen, David Eriksen samt Ben Adams og Mark Read fra A1.
Men Solli-Tangen har også et sterkt kort, i hvert fall på papiret. Det er nemlig ikke hvem som helst som står bak hans MGP-bidrag «My Heart Is Yours». Hanne Sørvaag har blant annet skrevet en låt for den amerikanske idoldeltageren Katharine McPhee. Låten oppnådde en andreplass på den amerikanske Billboard-listen i 2006. Hun skrev også Maria Arredondos hit «Brief and Beatiful» og var en av låtskriverne under to av fjorårets MGP-delfinaler. Med seg har hun sin faste svenske samarbeidspartner Fredrik Kempe.
I tillegg til kjente navn skal også Didrik Solli-Tangen konkurrere mot mer ukjente artister og band som Karoline Garfjell, The Diamond, Belinda Braza og Fred Endresen.
HEMMELIG PLAN
Det var nettopp under forrige delfinale i Skien at Alexander Rybak la grunnlaget for sin videre suksess. Den gangen satt kameraten Didrik Solli-Tangen på tilskuerplass og heiet Rybak frem. På MGP- etterfesten opptrådte de to på samme scene.
- Per Sundnes har noen planer for meg, sa Solli-Tangen hemmelighetsfullt til TA den gangen.
Ett år etter har altså den hemmelige planen blitt realisert.
TA har mislyktes i å få tak i Didrik Solli-Tangen. Han har nemlig allerede sikret seg hemmelig telefonnummer.
- Jeg kan ikke uttale meg om deltagelsen på dette tidspunktet, sier han sangglade broren Emil Solli-Tangen og henviser til MGP- deltagernes manager.
Manageren har kun på en telefonsvarer. Sirkus Melodi Grand Prix er med andre ord i gang!
Telemarksfotball Notodden spilte uavgjort mot Stord Les mer
Kalenderen fra Telemarkher | ||
Underholdning Ellen DeGeneres har takket nei til å fortsette som dommer på «American Idol», og nå ryktes det at Jennifer Lopez skal ta over. Les mer
Underholdning Leonardo DiCaprio har angivelig trukket seg fra Mel Gibsons planlagte vikingfilm. Les mer
Underholdning Popdronningen Madonna tok stylingen i egne hender da bildene til deres egendesignede kolleksjon «Material Girl» skulle tas. Les mer
Restaurant guiden Det er alltid spennende med nye matopplevelser og Hun og Han kunne ikke la ryktene om en kulinarisk aften med fem retter på Langesund bad være uprøvd. La det være sagt, og det med store bokstaver, at nå skjer det ting på dette ærverdige stedet, kalt «Societeten». Les mer