...
FULLT: Gulset kirke var helt full da Hanne Krogh holdt sin julekonsert onsdag kveld. Foto: ARILD HANSEN

Ujålete gjensyn

Hanne Krogh fikk julestemningen inn i en stappfull Gulset kirke - med kjente og ukjente julesanger.

Publisert 09.12.2009 kl 23:19 Oppdatert 10.12.2009 kl 07:43

Tips en venn på e-post:

Julekonsert i Gulset kirke

  • HVEM: Hanne Krogh og de tre tenorene Nils Harald Sødal, Thomas Ruud og Marius Roth Christensen. Korene G-Vox og Gla-Vox.
  • HVOR: Gulset Kirke
  • PUBLIKUM: 600

Ti år etter at hun sist holdt julekonsert i Gulset kirke, kom Hanne Krogh tilbake - denne gangen til en splitter ny kirke som virkelig kommer til sin fulle rett under slike spesielle anledninger. Så var da også forventningene store til gjensynet med den ujålete jenta fra «Reisen til julestjernen». Lenge før første note var spilt, var det helt stappfullt i kirkerommet. Alle de 500 forhåndsbillettene var solgt, og det ble klemt ytterligere 100 personer inn hist og her.

UORTODOKS

Med seg på norgesturneen i år har Hanne Krogh med seg de tre tenorene Nils Harald Sødal, Thomas Ruud og Marius Roth Christensen - samt det lokale koret G-Vox.

I den siste delen av programmet fikk også barnekoret Gla' Vox være med på å gjøre kvelden minneverdig for publikum.

Mens det vakre kirkerommet lå badet i bølgende blå og rubinrød lyssetting, entret først G-Vox scenen til de taktfaste tonene av «Drummer Boy». Deretter kom Hanne Krogh nedover mot alteret, syngende på sangen «Breath of Heaven». Hun bemerket også kirkens hamskifte: - Gratulerer med ny kirke. Den er utrolig flott. Storslagen og ujålete på samme tid, roste artisten.

Hun innledet konserten med høytidelige ord fra Juleevangeliet, men konserten bar etter hvert preg av med uortodokse julesanger som italienske «Nessun Dorma» og «The Prayer.» Den klassiske Liverpool-hymnen «You'll never walk alone» etterlot seg også gåsehud som trolig vil vare langt inn i romjula.

JULESTEMNING

Men det var de tre tenorene som virkelig ga konserten et helprofesjonelt preg. Det var ikke vanskelig å la seg imponere når de tre fikk målbære våre mest kjære julesanger.

Akkurat som juletida kan fortone seg for de fleste, gikk stemningen i kirka fra å være høytidelig og spent under «O helga natt» og «Come alle ye faithful» til å være nær og varm under «Nå har vi vaska gølvet».

Og når den vakre stemmen til Gla-Vox-jenta Silje Gjærum bar et engasjert publikum gjennom «Nå tennes tusen julelys», var publikum så nærme julen man kommer uten faktisk å være der.

Subaru kommer sent, men godt

...

Babybilder - januar

...


Med bilberging som livsstil

...


...

Morrison til Wood

Underholdning James Morrison gjør sin første norske konsert på Norwegian Wood lørdag 17. juni, samme dag som Sting og Lars Winnerbäck. Les mer


...

Beckham har aldri jukset

Underholdning David Beckham har flere ganger posert i undertøyet for både Armani og nå H&M, men insisterer på at han aldri har jukset på bildene. Les mer og se video


...

Slo egen rekord

Underholdning Da premiereepisoden på «Lilyhammer» ble sendt forrige uke, satte serien ny seerrekord for norske dramaserier. Onsdag slo den seg selv. Les mer og se trailer


CD-anmeldelser

...
Terningkast: 3

Slapp Eggum


...
Terningkast: 5

Smeller til igjen


Terningkast: 3

Soul uten særpreg

...

Terningkast: 3

Svensk kospop

...

...
Terningkast: 5

Markant tilbake


Se dagens stripe


Vintipset

Domaine du Tariquet leverer varene

Vintipset Gjennom en årrekke har Tariquet vært en premissleverandør på det norske markedet for rein og pen, frisk og fruktig tørr hvitvin fra Gascogne i Sør-Frankrike. Les mer


Restaurantguiden

...

Forvandlingen er i gang

Restaurant guiden Det er alltid spennende med nye matopplevelser og Hun og Han kunne ikke la ryktene om en kulinarisk aften med fem retter på Langesund bad være uprøvd. La det være sagt, og det med store bokstaver, at nå skjer det ting på dette ærverdige stedet, kalt «Societeten». Les mer



TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.