Jeanett Eriksen (21) fra Treungen nådde ikke til topps.
Nesten 100 000 stemmer har blitt registrert i årets Frøken Norge-konkurranse. Telemarks håp i årets konkurranse var Jeanett Eriksen (21) fra Treungen, men hun ble ikke en av de heldige som får gå videre til semifinalen. Det melder froken.no.
Jeanette var også med da hun bare var 17 år gammel. Da ble det med forsøket, men denne gangen kom hun med i første finale.
Les også: Vårt siste Frøken Norge-håp
- Men hvorfor meldte du deg egentlig på årets konkurranse?
- Litt mer en tilfeldighet. Vi var noen jenter som fant på at vi skulle melde oss på. I fjor sommer ble jeg valgt som månedens kandidat, og var dermed sikret plass i kvartfinalen. Det at jeg nå er der, føles både spennende og skummelt, men selvfølgelig er det veldig gøy. Håpet er at det også blir en plass i semifinalen, sa hun til TA tidligere i år.
Semifinalen finner sted siste helga i mars, og snart skal det kåres hvem som
er vakrest i landet her.
I bildeserien til høyre kan du se hvem
som slo telemarksjenta i årets skjønnhetskonkurranse!
PS: Om du noen gang har diskutert hvor de peneste jentene
kommer fra, kan svaret se ut til å være Stavanger. Vestlandsbyen har hele
fire kandidater med i årets semifinale.
Underholdning Fredrik Skavlan fortsetter med talkshowet «Skavlan» fram til sommeren 2014. Les mer
Underholdning Rollen som dronning Marie Antoinette var en drøm som gikk i oppfyllelse for Diane Kruger. Les mer og se klipp
Restaurant guiden Det er alltid spennende med nye matopplevelser og Hun og Han kunne ikke la ryktene om en kulinarisk aften med fem retter på Langesund bad være uprøvd. La det være sagt, og det med store bokstaver, at nå skjer det ting på dette ærverdige stedet, kalt «Societeten». Les mer