Alle barnas dag i 60 år

Værgudene smilte da Barnas Dag i Porsgrunn ble arrangert for 60. år på rad. Nesten 50 forskjellige skoler, korps og idrettslag stilte opp i toget, og flere titusener av mennesker kranset traseen opp Storgaten i Porsgrunn sentrum.

Publisert 28.05.2006 kl 19:31 Oppdatert 29.05.2006 kl 17:15

Tips en venn på e-post:

...
LYKKEBARN: Årets lykkebarn Henrik Bakke Pedersen (10) og Helene Rygg Johansen (12) fikk sitte sammen med selveste Idol-vinner Jorunn Stiansen i toget lørdag. Foto: INGE FJELDDALEN

Se bilder fra Barnas dag

...

Helt siden 1946 har Barnas Dag blitt arrangert i Porsgrunn. Festdagen, som har blitt et av landets største arrangementer myntet på barn, bød på det populære kostymetoget, fiskedam, ponniridning og tøffetog. Som vanlig var det tivoli i parken og is, pølser og gassballonger.

KREATIVE KOSTYMER

Barnas kostymer var flotte og fargerike. Klovner, brannmenn, gjøglere, idoltalenter, byggmestere, ballettdansere, sjørøvere og maritime innslag preget toget.

Blant de mer kreative innslagene kan vi trekke fram Liane barnehage med sine magnesiumfolkevogner og Heistad barneparks gassrørledning som trillet av gårde i toget. Barna bar på plakater med «Fremtiden i rør» og «Gass til Grenland». Flere av barnehagene hadde Porsgrunns kommende teaterfestival som tema.

Årets æresgjest var Idol-vinner Jorun Stiansen. Hun ble kjørt i åpen veteranbil sammen med lykkebarna Henrik Bakke Pedersen (10) fra Porsgrunn og Helene Rygg Johansen (12) fra Skien. Senere på kvelden sang Idol-Jorun på rådhusplassen.

FRIVILLIG ARBEID

I 60 år har det vært arrangert Barnas Dag i Porsgrunn sentrum den siste lørdagen i mai.

- I år har vi hatt rundt 300 personer i arbeid for å få til dette arrangementet, forteller prosjektleder Christer Halvorsen.

- Barnas dag er en festdag for hele familien, og i år er vi ekstra fornøyde med arrangementet.

Ifølge Halvorsen har Barnas dag arrangementene samlet inn over ni millioner til hjelpetiltak for barn og ungdom i Grenland i løpet av de årene det har eksistert..

FULL FART

Tidligere på dagen ble det arrangert et olabil-løp i Porsgrunns gater. 12 biler deltok og løypa gikk fra Kinosenteret Charlie og ned bakken ved Dyring. Her vant Kevin Hovet fra Porsgrunn foran Vetle Rønningen og Åsmund Rønningen fra Lunde. Kevin Hovet ble også kåret til «Best in show».

Ny erotisk butikk i Skien

...

Velkommen til verden - mai

...


Se bildene fra Hawk-kvelden

...

SKIEN: Gjerpenjentene og Odd-gutta slapp alltid å stå i kø når de skulle inn på Hawk club. Det gjorde de også da Parkbiografen arrangerte dansekveld i det tidligere discotekets ånd.

Se bildene


...

Tok dåpen med stor ro

Underholdning En lys våken prinsesse Estelle kom knapt med en lyd da hun ble døpt i Slottskyrkan i Stockholm. Les mer


...

Skåber blir Klatremus

Underholdning Rekordmange barn og unge kjempet om en rolle i sensommerens oppsetning av «Dyrene i Hakkebakkeskogen». Les mer


...

Nattevakt i ny drakt

Underholdning Gisle Kverndokk har skrevet om sin kritikerroste opera «Den Fjerde Nattevakt». Les mer


CD-anmeldelser

...
Terningkast: 3

Slapp Eggum


...
Terningkast: 5

Smeller til igjen


Terningkast: 3

Soul uten særpreg

...

Terningkast: 3

Svensk kospop

...

...
Terningkast: 5

Markant tilbake


Se dagens stripe


Vintipset

Domaine du Tariquet leverer varene

Vintipset Gjennom en årrekke har Tariquet vært en premissleverandør på det norske markedet for rein og pen, frisk og fruktig tørr hvitvin fra Gascogne i Sør-Frankrike. Les mer


Restaurantguiden

...

Forvandlingen er i gang

Restaurant guiden Det er alltid spennende med nye matopplevelser og Hun og Han kunne ikke la ryktene om en kulinarisk aften med fem retter på Langesund bad være uprøvd. La det være sagt, og det med store bokstaver, at nå skjer det ting på dette ærverdige stedet, kalt «Societeten». Les mer



TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.