Ble norgesmester

I går var det NM for olabiler i Bø. Eirik Skaug fra Skien fikk bestemannspremie for tøffeste bil og treedjeplass i klassen for raskeste tid.

Asbjørn Torgersen E-post
Publisert 14.08.2005 kl 19:20 Oppdatert 15.08.2005 kl 09:08

Tips en venn på e-post:

...
TØFFEST BIL: Eirik Skaug fra Skien kan nå skryte av å ha Norges tøffeste olabil. Foto: Asbjørn Torgersen

Årets NM for olabiler ble en suksess for Eirik Skaug fra Skien. Ikke bare fikk han bestemannspremien for den tøffeste olabilen, men jammen tok han 3. plassen i det fartsfylte løpet også, et løp som gikk i Bø Sommarland i går ettermiddag.

TØFFEST

- Dette var jammen moro. Er kjempestolt over at bilen min ble kåret til NMs tøffeste olabil. For det vant jeg en råkul triksesykkel, forteller åtteåringen Eirik Skaug fra Skien. Han vartet opp med en bil stappfull med lyd. Bilen er nemlig utstyrt med et helt rått musikkanlegg i megaklassen. Det var nok dette som gjorde utslaget da juryen kåret bilen til mesterskapets tøffeste. I konkurransen kjempet hele 14 biler om denne tøffe tittelen. At det var Eirik som til syvende og sist trakk det lengste strået er kanskje ingen tilfeldighet. Pappa Terje er nemlig hekta på dette med olabiler.

RASKEST

Den antagelig gjeveste tittelen, Norgesmester i fart, gikk til Even Jaaval Dahl fra Holter i Nannestad. Han ble klokket inn på vel 27 sekunder i den 270 meter lange banen.

- Moro å kunne kalle meg norgesmester. Jeg har tidligere vunnet en del løp, men at jeg skulle gå helt til topps er jo bare megagøy. Må få takke bestefar. Han er teamleder og hovedsponsor, forteller Even. Han stilte i en råtrimma doning med smale dekk. Det ga resultater i den svingete løypa i Sommarland. Han vant en spillekonsoll av det gromme merket.

Helterennet 2012

...

Helterennet 2012 gikk av stabelen lørdag 4. februar.

ALLE FOTO: STINE BAKKE

Se bildene

Velkommen til verden - februar

...


Subaru kommer sent, men godt

...


...

Bear Grylls gir aldri opp

Underholdning Bear Grylls er tøffingen og villmannen som er i ferd med å bli mykere. Les mer


...

Bob Mould til Øya

Underholdning Selv om Øya bare har sluppet under halvparten av artistnavnene, er det nå kun 700 ukespass igjen til festivalen. Les mer


...

Ringos nye superband

Underholdning Ringo Starr har enda en ny stjernebesetning i sitt All Starr Band når han legger ut på turné i USA i juni og juli. Les mer


CD-anmeldelser

...
Terningkast: 3

Slapp Eggum


...
Terningkast: 5

Smeller til igjen


Terningkast: 3

Soul uten særpreg

...

Terningkast: 3

Svensk kospop

...

...
Terningkast: 5

Markant tilbake


Se dagens stripe


Vintipset

Domaine du Tariquet leverer varene

Vintipset Gjennom en årrekke har Tariquet vært en premissleverandør på det norske markedet for rein og pen, frisk og fruktig tørr hvitvin fra Gascogne i Sør-Frankrike. Les mer


Restaurantguiden

...

Forvandlingen er i gang

Restaurant guiden Det er alltid spennende med nye matopplevelser og Hun og Han kunne ikke la ryktene om en kulinarisk aften med fem retter på Langesund bad være uprøvd. La det være sagt, og det med store bokstaver, at nå skjer det ting på dette ærverdige stedet, kalt «Societeten». Les mer



TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.