Lasse hematt - live

Enkelte artister oppleves bedre live enn i studio. Lasse Johansen er trolig en av dem.Han tok med sine orkestergutter ut av studio og hematt til Grundsetmart’n på Elverum, live.

Arild Hansen E-post
Publisert 25.08.2005 kl 11:10 Oppdatert 25.08.2005 kl 11:10

Tips en venn på e-post:

FAKTA:

  • CD: Hematt att
  • ARTIST: Lasse Johansens orkester
  • PLATESELSKAP: Tylden

Lasse (med femten år i Ole Ivars) har en spesiell stemme som gir låtene ekstra liv. I tillegg har han med seg fire meget dyktige musikere. Åge Skaaren (bass og sang), Terje Tingstad (tangenter og sang - bosatt i Porsgrunn), Egil Arne Bakken (trommer) og ikke minst Rune Melby på gitar.

Skaaren og Johansen har skrevet drøyt halvparten av låtene. I tillegg «Fem mann i et danseband» av William Kristoffersen,

«Gull og grønne skoger» av Vidar Sandbeck , «Elgvisa» av Erling Stordahl og Ingvar Hellbergs «Je ringer på fredag», med norsk tekst av Lasse Johansen.

En variert og fin blanding, med sterke røtter i Hedmark og omegn. Når Lasse forteller litt om teksten mellom hver låt, gir det en ekstra nærhet til innspillingen.

Et ekte og oppriktig produkt, godt over gjennomsnittet. Likevel tar det ikke helt av.

Det blir litt pent og pyntelig pakket inn, med unntak av nevnte «Je ringer på fredag» og «Gull og grønne skoger» - der er det swingende danseband-trøkk!

Ikke for å foregripe begivenhetenes gang, men Lasse Johansen er en real spellemann og denne skiva blir trolig (helt sikkert) nominert til en pris i løpet av året.

H i l s e n undertegnede!

Mest lest nå

...

Takbrann i fabrikkbygning

Grenland PORSGRUNN: Det brenner i et bygg hos trelastbedriften Solvang i Skjelsvikdalen. Les mer

...

Kjørte 25 mil i ødelagt lastebil

Grenland SKIEN: Lastebilen som mandag kjørte seg fast i jernbaneundergangen ved Nylende i Skien, lappet bare sammen de løse delene og fortsatte ferden 25 mil til Bagn i Oppland. Les mer

...

Må betale trafikkskadd 1,3 millioner kroner

Grenland SKIEN: Terra forsikring må betale 1,3 millioner kroner til Frode Einar Halvorsen (34) fra Drangedal etter en trafikkulykke. Les mer

...

Skienskvinne får skryt i LA Times

Pulsen Mariann Saastad Ottesen fra Skien får skryt i LA Times for skuespillerprestasjonen i TV-serien «Lilyhammer». Les mer


TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.