Ikke bare trist blues

Svingende Rev. John blues band smalt søndag kveld til med blueskonsert foran en fullsatt Gjerpen misjonskirke. Høytflyvende improvisasjoner var i førersetet når kirkeblues med blås kom i gang.

Anders Hedeman
Publisert 11.04.2005 kl 11:27 Oppdatert 11.04.2005 kl 13:45

Tips en venn på e-post:

...
Jon Ulltvedt fikk opp temperaturen i lokalet med heftige improvisasjoner oghele bandet sto for et fargerikt lydbilde.

- Blues er ikke bare trist, men et uttrykk for alle følelser, forteller Jon Ulltvedt, lederen for Rev. John blues band. I selvsikker stil styrte pastoren blues-skuta fra sin plass ved orgelet, og bak seg hadde han en samling erfarne musikere. Mange gode låter ble framført med kyndig hånd, alt fra new-orleans blues til negro spirituals. Kveldens vokalist Ulltvedt hadde med seg en blåsertrio, bassist, trommis og to gitarer. I tillegg var Trond Ytterbø støttende vokalist, og dreven med munnspillet. Alt var tilrettelagt for en svingende affære.

Det var fart i fingra på de fleste, og blant annet imponerte 18 år gamle Tommy Larsen med lekne gitarsoloer. Til sammen utgjorde gutta et bluesband av den sjeldne sorten. Opptredenen sto i stil.

BLUES ER FØLELSER

Ulltvedt er opprinnelig fra Halden, men har reist mye, og forteller blant annet om da han ble blues-frelst i Colombia, etter å ha satt en Clapton-plate på repeat gjennom natta. Pastor som han er, ligger det også kristne budskaper i hans egenskrevne blueslåter, og nestekjærlighet er et tilbakevendende tema.

- Blues er for meg ikke bare musikk, men mer en sinnstemning. Den er ikke utelukkende trist eller glad, men den fanger opp det jeg føler. Det er min måte å sette ord og toner på mine følelser, forteller den engasjerte pastoren.

- Det mest fantastiske er likevel at bluesmusikken skapes underveis, og ikke er noe fastsatt. Man vet aldri hvor den ender, reflekterer Jon Ulltvedt avslutningsvis.

Rev. John blues bands drivende stil og råe uttrykk, gjorde konserten til en fornøyelse, og rytmen satt nok løst i flere bein utover kvelden.

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Mest anbefalt

Lørdag 5. juni

 
...

Lopez ny Idol-dommer?

Underholdning Ellen DeGeneres har takket nei til å fortsette som dommer på «American Idol», og nå ryktes det at Jennifer Lopez skal ta over. Les mer

...

Trekker seg fra Gibson-film

Underholdning Leonardo DiCaprio har angivelig trukket seg fra Mel Gibsons planlagte vikingfilm. Les mer

...

Madonna ble stylist

Underholdning Popdronningen Madonna tok stylingen i egne hender da bildene til deres egendesignede kolleksjon «Material Girl» skulle tas. Les mer

CD-anmeldelser

...
Terningkast: 5

Lystig lyd

...
Terningkast: 5

Fra okkupert land

...
Terningkast: 5

Trygt, men inspirert

...
Terningkast: 5

Røffe vibber

Se dagens stripe

Vintipset

Restaurantguiden

...

Forvandlingen er i gang

Restaurant guiden Det er alltid spennende med nye matopplevelser og Hun og Han kunne ikke la ryktene om en kulinarisk aften med fem retter på Langesund bad være uprøvd. La det være sagt, og det med store bokstaver, at nå skjer det ting på dette ærverdige stedet, kalt «Societeten». Les mer

Filmanmeldelser

...

Morsom og sjarmerende

Film Filmatiseringen av den første boka om Knerten og Lillebror er blitt akkurat så underfundig, varm og morsom som man kunne håpe på. Det eneste som mangler på toppscore er en noe mer strukturert handling. Les mer

TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør: Eirik Haugen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.