Ikke bare trist blues

Svingende Rev. John blues band smalt søndag kveld til med blueskonsert foran en fullsatt Gjerpen misjonskirke. Høytflyvende improvisasjoner var i førersetet når kirkeblues med blås kom i gang.

Publisert 11.04.2005 kl 11:27 Oppdatert 11.04.2005 kl 13:45

Tips en venn på e-post:

...
Jon Ulltvedt fikk opp temperaturen i lokalet med heftige improvisasjoner oghele bandet sto for et fargerikt lydbilde.

- Blues er ikke bare trist, men et uttrykk for alle følelser, forteller Jon Ulltvedt, lederen for Rev. John blues band. I selvsikker stil styrte pastoren blues-skuta fra sin plass ved orgelet, og bak seg hadde han en samling erfarne musikere. Mange gode låter ble framført med kyndig hånd, alt fra new-orleans blues til negro spirituals. Kveldens vokalist Ulltvedt hadde med seg en blåsertrio, bassist, trommis og to gitarer. I tillegg var Trond Ytterbø støttende vokalist, og dreven med munnspillet. Alt var tilrettelagt for en svingende affære.

Det var fart i fingra på de fleste, og blant annet imponerte 18 år gamle Tommy Larsen med lekne gitarsoloer. Til sammen utgjorde gutta et bluesband av den sjeldne sorten. Opptredenen sto i stil.

BLUES ER FØLELSER

Ulltvedt er opprinnelig fra Halden, men har reist mye, og forteller blant annet om da han ble blues-frelst i Colombia, etter å ha satt en Clapton-plate på repeat gjennom natta. Pastor som han er, ligger det også kristne budskaper i hans egenskrevne blueslåter, og nestekjærlighet er et tilbakevendende tema.

- Blues er for meg ikke bare musikk, men mer en sinnstemning. Den er ikke utelukkende trist eller glad, men den fanger opp det jeg føler. Det er min måte å sette ord og toner på mine følelser, forteller den engasjerte pastoren.

- Det mest fantastiske er likevel at bluesmusikken skapes underveis, og ikke er noe fastsatt. Man vet aldri hvor den ender, reflekterer Jon Ulltvedt avslutningsvis.

Rev. John blues bands drivende stil og råe uttrykk, gjorde konserten til en fornøyelse, og rytmen satt nok løst i flere bein utover kvelden.

Mest lest nå

...

E134 stengt grunnet bilberging

Vest-Telemark KVITESEID: E134 vest for Morgedal er fortiden stengt grunnet bilberging. Les mer

...

Jeger skadeskjøt gaupe

Nyheter SKIEN: Gaupejakta er stoppet i jaktområdet øst 6, som blant annet omfatter nedre del av Telemark, etter at en gaupe ble skadeskutt første jaktdag onsdag denne uken. Les mer

...

Nå kommer sprengkulda

Nyheter TELEMARK: På Møsvann i Vinje ble det tirsdag morgen målt minus 37 grader. Nå kommer sprengkulda også til den nedre delen av fylket. Les mer

...

Må sone i fengsel for trygdebedrageri

Grenland SKIEN: En 49 år gammel skiensmann må belage seg på noen få måneder i fengsel, etter at han lurte til seg drøye 360 000 kroner for mye i dagpenger fra NAV. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.