KRAGERØ: Alle næringsdrivende i Kragerø er invitert til frokostmøte førstkommende tirsdag.
Det er varaordfører Henriette Fluer (Frp) som står bak næringslivsfrokosten, som allerede har fått over 40 påmeldinger. På grunn av den store interessen er arrangementet flyttet fra kommunestyresalen i rådhuset til bedehuset i Løkka.
VIL BLI BEDRE
- Jeg ønsker at Kragerø kommune skal ha et omdømme som imøtekommende over for næringslivet. Vi skal være løsningsorientert og støttende, sier Fluer.
Gjennom ulike lokale næringslivsorganisasjoner har hun sendt ut e-poster med invitasjon til frokostmøtet.
- Det er ikke sikkert vi har nådd absolutt alle. Er det noen som ikke har fått invitasjon, men som ønsker å komme, så må de ta kontakt for påmelding så kjapt som mulig.
Frokostmøtet er myntet på alle typer næringsdrivende i kommunen.
- Det blir et uformelt møte. Det er gjerne da en får vite hvordan ståa er. Det blir god tid til «mingling» og til å knytte kontakter, forteller Fluer.
BEHOLDE DEM SOM ER
Varaordføreren er opptatt av at næringslivspolitikk ikke bare skal dreie seg om nyetableringer.
- Det handler vel så mye om å sikre allerede etablerte virksomheter, og gjerne også å få dem til å vokse, sier hun.
Under frokostmøtet kommer Ståle Tveit for å informere om Vekst i Grenland, som Kragerø kommune er tilknyttet.
Dessuten skal Bård Strandheim fortelle om virkemidlene Innovasjon Norge rår over.
- Bedrifter i Kragerø benytter nesten ikke muligheten til å søke om lån og tilskudd fra Innovasjon Norge. Jeg tror det først og fremst skyldes manglende kunnskap om hva de har å tilby. De få søknadene som tross alt har kommet fra Kragerø, har imidlertid kommet svært godt ut, sier Fluer.
Flere saker fra Vestmar-seksjonen:
LES OGSÅ: - Gjestehavn bør ut på anbud
LES OGSÅ: Lar sparepengene bli i Kragerø
TA-BLOGGEN | ||
Utenriks En mann kom levende fra det etter at han hoppet utfor en 55 meter høy skrent og ned i Niagarafallene i Canada. Les mer og se video