En svensk mann i slutten av 20-årene er pågrepet og siktet for å ha ranet en urmakerforretning i Oslo lørdag.
– Han blir fremstilt for varetekt mandag og vil trolig bli begjært fengslet i fire uker, sier politiførstebetjent Einar Kroglund ved Sentrum politistasjon i Oslo til NTB.
Søndag ettermiddag satt mannen, som er fra Uppsala, i avhør. Han ble pågrepet lørdag ettermiddag og siktet for det væpnede ranet av Urmaker Bjerke i Karl Johans gate ved Grand Hotel i 10-tiden lørdag formiddag.
Ifølge betjeningen var det to eller tre ranere i butikken, men politiet vil ikke si om de har pågrepet flere personer.
Betjeningen ble truet med brekkjern, og gjerningsmennene skal også ha vært bevæpnet med en pistol.
Den røde Ford Focus- eller Mondeo-modellen som ble etterlyst etter ranet, er fortsatt ikke funnet. Bilen er trolig svenskregistrert, og svensk politi er derfor kontaktet i saken. Bilen er imidlertid ikke meldt stjålet.
Politiet har fortsatt ikke oversikt over hvor mye klokkene ranerne fikk med seg, er verdt.
– Men vi vet at det var betydelige verdier, sier Kroglund. (ANB-NTB)
Øst-Telemark Det går 600 kubikk i sekundet i Tinnelva, og cirka 160 kubikk i sekundet i Heddøla. Ny nedbør vil øke dette. Les mer
Midt-Telemark GVARV: I forslag til omregulering av delar av Gamlegata på Gvarv, blir det foreslått å rive to verneverdige bygningar. Fortidsminneforeininga i Telemark er forferda. Les mer