| Ørnulf Holen | |
| Publisert 09.03.2010 kl 21:21 Oppdatert 09.03.2010 kl 21:23 |
Foreldrenes arbeidsutvalg (FAU) ved Brattås skole i Porsgrunn fortviler over at det ikke er gjort noe med skolens plassproblemer på ti år. Nå vil de ha ei kartlegging av plassbehovet før budsjettbehandlinga starter i desember.
Tirsdag kveld inviterte FAU ved Brattås skole kommunalsjef Inger Lysa og politikerne i Hovedutvalg for barn og unge i Porsgrunn til skolen.
Kommunalsjefen og politikerne fikk en omvisning på skolen, som er den skolen i Porsgrunn med minst plass per elev.
FAU ved Brattås mener blant annet at det ikke vil hjelpe på plassbehovet om 60 elever blir flytta fra Brattås til Heistad skole, siden plassbehovet deres gjelder fellesarealer som for eksempel SFO.
Les mer om saken i TA onsdag.
Telemarksfotball Notodden spilte uavgjort mot Stord Les mer
Utenriks Om lag 800 mennesker har mistet livet i den verste flommen i manns minne i Pakistan. Les saken og se video