Med på Norges proffe pokerlag

Torstein Iversen (34) fra Porsgrunn er med på Norges første profesjonelle pokerlag. Laget skal representere Norge i turneringer over hele verden de kommende seks månedene.

Publisert 24.08.2005 kl 08:59 Oppdatert 24.08.2005 kl 09:00

Tips en venn på e-post:

...
Torstein Iversen (34) fra Porsgrunn er med i Norges første profesjonelle pokerlag. Laget består av manager Rolf Woods (til venstre), Sverre Krogh Sundbø, Edgar Skjervold, Anders Berg, Torstein Iversen og Frode Fagerli.

Team poker.no består av den ypperste norgeseliten i poker. Foruten Torstein Iversen, som nå er bosatt i Oslo, består laget av den ferske sølvvinneren fra EM i poker, Sverre Krogh Sundbø (24) fra Oslo. De andre medlemmene er Frode Fagerli (35) fra Drøbak, Edgard Skjervold (31) fra Stjørdal og Anders Berg (37) fra Oslo. Laget ledes av manager Rolf Woods (42).

Alle har tidligere vunnet eller plassert seg meget høyt i nasjonale og internasjonale turneringer på nett og ved pokerbordet.

- EN DRØMMEAVTALE

Torstein Iversen (34) forteller at de har fått en «drømmeavtale» med expekt.com, som sponser laget på alle turneringene i Europa det neste halvåret.

- Vi har jobbet litt i noen måneder med dette, og det er en drømmeavtale, sier Iversen, som i 2003 gikk seirende ut av EM i pokerspillet Texas holdem, hvor han vant 1,7 millioner kroner.

Iversen forteller at han nå har sagt opp jobben i staten.

- Poker har hatt en rivende utvikling de siste åra, sier Iversen, som har spilt poker så lenge han kan huske.

Men det er først de siste åra at han har satset mer og mer på poker. Iversen mener at det er mange fordeler med å være et lag.

- En sprer risikoen litt, og en drar fordel av hverandre. Alle sitter med kunnskap, sier Iversen.

HEKTISK PROGRAM

Team poker.no har ei hektisk turneringsliste foran seg det kommende halvåret. 16. til 17. september deltar de i Barcelona Open i Spania. 30. september til 2. oktober bærer det av gårde til London, hvor de skal delta i turneringa Grosvenor Poker Masters. Deretter følger turer til Baden i Østerrike og Dublin i Irland, før det blir en liten julepause. Og etter nyttår står turneringer i Danmark, Frankrike og Monaco for tur.

Iversen opplyser at de som vil vite hvordan det går når laget deltar på turneringene kan klikke seg inn på nettsiden poker.no, hvor det vil bli lagt ut informasjon og resultater.

...

- Hvem saboterer nærmiljøet?

Foreldre, elever og lærere på Stigeråsen skole fortviler over hærverk på fotballbane og ballbinge

...

Dårlig karma i lille Porsgrunn

Oppblomstring i filmmiljøet i Porsgrunn

...

- En tøff beslutning

Vetle Odden trekker seg som Pors-trener

Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 

Mest lest i dag

Innenriks

...

Venter stramt budsjett

Karriere Fellesforbundets leder Arve Bakke forventer et stramt statsbudsjett med hovedfokus på arbeid. Les mer

...

Klart for juniorenes MGP-finale

Innenriks Lørdag braker det løs med finale i Melodi Grand Prix Junior i Oslo Spektrum. Les mer

...

Avviser baby-ryktene

Innenriks Kronprinsparet lar seg sjarmere av småbarn de møter, men foreløpig holder det med de tre barna de har selv. Les mer

Utenriks

...

Kan bli utlevert

Utenriks Myndighetene i Kongo åpner for utlevering av Joshua French og Tjostolv Moland. Les mer

...

Enige om nye fredsmøter

Utenriks Det første møtet mellom palestinske og israelske ledere på nesten to år ga i hvert fall ett resultat: nye møter. Les mer

...

Motstridende om mulig rigg-lekkasje

Utenriks USAs kystvakt rapporterer om oljeflak i Mexicogolfen. Les mer

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør: Eirik Haugen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.