Tidlig torsdag morgen ved halv fem tiden fikk politiet melding om at en mann hadde blottet seg for to jenter i 14-15 års alderen ved Vestsiden oppvekstsenter i Porsgrunn.
| Henrik H. Solum | |
| Publisert 11.06.2009 kl 09:53 Oppdatert 11.06.2009 kl 10:38 |
De to jentene som var en del av et reisefølge av danske studenter hadde overnattet på oppvekstsenteret for natten. Jentene hadde startet på en morgentur på da en bil kom kjørende mot dem.
Ut av bilen kommer en mann i 40-åra og blotter penis til jentene. Det er åpenbart at jentene blir skremt av dette og legger på sprang tilbake til skolen. Det opplyser fungerende etterforskingsleder Tor Skotaam.
Mannen skal ha løpt etter jentene et stykke, men gitt opp i løpet av veien. Begge de danske jentene hadde med seg hver sin veske som inneholdt bl.a pc. Disse veskene ble mistet under flukten, men ble senere funnet igjen med alt innhold.
Ifølge de beskrivelsene som jentene har kommet med var bilen mørk,trolig en Ford. Det var en krafig kvinne som var fører av bilen og ikke blotteren selv.
Blotteren skal være en mann på ca 40 år. Han var skallet og hadde "ølmage". Han var iført t-shorte og olabukse.
Politiet ønsker også kontakt med folk som kan ha observert noe i området.
Foreldre, elever og lærere på Stigeråsen skole fortviler over hærverk på fotballbane og ballbinge