...
Foto: Nils Jul Lande

Får årets «På Kanten»-pris

Journalist og privatetterforsker Tore Sandberg får Filosofifestivalens «På Kanten»-pris. Sandberg kommer til Kragerø for å motta prisen fredag 5. juni.

Publisert 19.05.2009 kl 12:35 Oppdatert 19.05.2009 kl 13:59

Tips en venn på e-post:

...

Priskomiteen har i sin begrunnelse lagt vekt på det gravearbeidet Sandberg driver, både som journalist og som privatetterforsker, for å få fram sannheten. Og ifølge komiteen er det arbeidet prisvinneren driver helt i tråd med statuettene for prisen, hvor det heter at prisen tildeles en person som gjennom ord eller gjerning har gitt oss mye perspektiver på menneskelivet.

- VIRKELIGHETEN

I sin begrunnelse heter det blant annet:

- Sandberg har gått lengre enn de fleste. Mens andre har funnet tilfredsstillelse i å skape et gjenskinn av den alminnelige mening om ting, har han arbeidet i mørket, i kjellerdypet av våre slappe fordommer og vår onde autoritetstro likegyldighet. Han har bekjempet den «kompakte majoritet», i Ibsens forstand. Juridisk vedtatte sannheter om liv og død, og tunge avstraffelser, har han plukket fra hverandre. Han har hatt mot nok til å avskaffe Sannheten med stor «S», og han har hatt troverdighet nok til å skape en ny virkelighet.

Helterennet 2012

...

Helterennet 2012 gikk av stabelen lørdag 4. februar.

ALLE FOTO: STINE BAKKE

Se bildene

Babybilder - januar

...


Mest lest i dag






Med bilberging som livsstil

...

Røde Kors holder brannøvelse

...


TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.