NOTDDEN: Varaordfører Asgeir Drugli, som representerer Solidaritetslista (SOL) på Notodden likte svært dårlig at i ordfører Bjarne Bakken (AP) ikke inviterte ham med på møtet med finansmannen Kjetil Holta.
|
Dag Tinholt
E-post
|
|
| Publisert 26.11.2004 kl 10:02 Oppdatert 26.11.2004 kl 10:23 |
I går var Asgeir Drugli på forretningsreise til Aberdeen, men dagen før satt han hjemme i Notodden og ventet på at ordføreren skulle invitere ham med til Oslo for å diskutere en mulig privatisering av Haugmotun sykehjem med Kjetil Holta. For så bare å oppdage at Bakken foretrakk å ta med sin gamle samarbeidspartner, Odd Erik Johansen isteden (KrF).
- Det er å vise Solidaritetslista grov illojalitet ikke å ta oss med i diskusjonene. Nå er vi på kollisjonskurs, sier Drugli. Han minner ordføreren på at AP har kommet til makta ved hjelp av Solidaritetslista.
Han betegner Odd Erik Johansen som en smarting som selvsagt beleilig grep anledning til å bli med Bakken til Oslo.
KOLLISJONSKURS
Asgeir Drugli er overbevist om at Bjarne Bakken er på kollisjonskurs med flertallet av Arbeiderpartiets gruppe i kommunestyret når han åpner for en privatisering av driften ved Haugmotun sykehjem. Han har blant annet snakket med AP leder Toralf Kaasin som skal være lite begeistret for privatiseringstanken.
- Arbeiderpartiet på Notodden hadde et solid fundament i fagbevegelsen foran denne perioden da de varslet at det ikke var aktuelt å privatisere offentlige tjenesteproduksjon. Bakken er ikke på linje med egen gruppe, sine velgere og fagbevegelsen når han snakker om privatisering av sykehjemmet, mener Drugli.
NEI OG NEI
Asgeir Drugli tilhører den radikale venstresiden som ønsker en sterk offentlig sektor. Han forstår simpelthen ikke hvorfor privat sektor kan drive et sykehjem bedre enn det offentlige. Drugli mener Kjetil Holta kan ha sine egne gode grunner for å overta driften ved sykehjemmet, men hvorfor skal overta ansvaret i en kommune hvor det er lokale ressurser til å drive stedet videre av det offentlige, undrer han.
Varaordfører Drugli erkjenner at Notodden er i en ytterst vanskelig økonomisk situasjon og vedgår at politikerne har tatt flere gale beslutninger. Men velger å tilføye at det har inntruffet en rekke begivenheter som politikerne simpelthen ikke hadde muligheter til å forutse.
Asgeir Drugli er inne i sin tredje periode i bystyret. Han synes SOL får utrettet mye og mener gruppa har betydning for folks hverdag. Samarbeidet med AP har vært bra frem til nå. Om Bjarne Bakken utspill i Haugmotun – saken sier han.
- Det er veldig mye vingling.
4 kjappe
Idrett eller sofakroken?
- Sofakroken.
Du er jo trønder. Telemark eller Trøndelag?
- Burde
svart ingen kommentar, men har bodd 12 år på Notodden og føler meg som
telemarking.
Kjøtt eller fisk?
- Fisk.
Sjøen eller fjellet?
- Jeg liker best fjellet.
Foreldre, elever og lærere på Stigeråsen skole fortviler over hærverk på fotballbane og ballbinge