SKIEN: Heidi Løke avviser at hun er på vei fra Gjerpen til Aalborg. - Jeg har blitt vant til rykter, og dette stemmer ikke, sier Gjerpens strekspiller.
Dansk TV 2 melder at Aalborg og Heidi Løke skal være enige om en kontrakt som løper fra neste sommer av.
Kanalen hevder også at den danske bronsevinneren i forrige sesong ønsker å kjøpe fri Løke allerede nå, slik at de kan bruke henne i sesongen som er rett rundt hjørnet.
HAR KONTRAKT
- Ryktene har svirret helt siden Aalborg tok kontakt i mars. Vi har jo hatt en dialog, men jeg trives vanvittig godt i Gjerpen og forholder meg til den kontrakten jeg har, sier Heidi Løke.
- Her har det vært en lekkasje som ikke stemmer i det hele tatt. Heidi har kontrakt med Gjerpen, og blir her. Denne var for drøy av dansk TV 2, sier sportssjef i Gjerpen, Leif Gautestad.
Gjerpen-leder Ole-Geir Hoppestad skulle snakke med Heidi Løke i går kveld, men sier til TA at han vet lite og ingenting om saken.
- Derfor er den også foreløpig uinteressant for oss. Heidi er her hos oss foreløpig, sier Hoppestad.
- Kan det være aktuelt å selge henne allerede nå, slik Aalborg skal ønske?
- Alt er til salgs til sin pris. Hva denne prisen er, har vi ikke diskutert. Men vi var ikke i nærheten av enighet sist Aalborg kom med et bud, sier han.
I april viftet Aalborg etter TAs opplysninger med en sjekk på 700 000 kroner.
- Dette er ikke et tema for oss, gjentar Hoppestad.
Heidi Løke er på landslagssamling, og håper å spille dagens kamp mot Sverige/Danmark. Hun var ikke på banen i gårsdagens kamp mot Nederland.
UTDANNINGSKLAUSUL
Heidi Løke har kontrakt med Gjerpen ut våren 2008. I det siste året ligger imidlertid en utdanningsklausul, som betyr at hun står fritt til å gå et annet sted om hun ikke kommer inn på sykepleierhøyskolen i Porsgrunn.
- Jeg søker, og hvis jeg kommer inn på skolen har jeg to år igjen. Det er det jeg forholder meg til, sier Heidi Løke.
Aalborgs trener Christian Dalmose vil ikke kommentere saken.
- Rykter er det mange av, og sånt bruker vi ikke tid på å kommentere før vi presenterer en spiller, sier han.
Bil og motor SKIEN: Etter 39 år som Mazda-forhandler mister Formo bil salgskontrakten. – De solgte ikke nok biler, sier Mazda Norge. Flere andre bilfirmaer jakter nå på kontrakten. Les mer
Øst-Telemark NOTODDEN: 16-åringen var lei av å bli mobbet og tildelte mobberen et slag i ansiktet. Nå er 16-åringen dømt til 14 dagers fengsel. Les mer