Morten Fevang sliter med å riste av seg tøffingstempelet etter fjorårets taklinger mot Stabæks Alanzinho og Bodø/Glimts Ruben Imingen.
Det var etter 34 minutter av kampen at Cameron Weaver og Morten Fevang braket sammen i det som så ut som en 50/50-duell om ballen. Umiddelbart virket det som om begge gikk inn med knottene, og selv om Fevang var den som kom på ballen først, var det Weaver som fikk frisparket. Fevang ble liggende å vri seg i smerte etter den tøffe duellen.
- Helt utrolig at han fikk det. Han viste knotter og jeg tok ballen, kommenterte Fevang etter kampen og viste fram en stygg flenge på skinnleggen.
Hjemmepublikummet, helt sikkert med bilder av Fevangs taklinger på Alanzinho og Ruben Imingen friskt i minne, var rasende på kapteinen i det han var på vei ut for å få behandling. Det var ikke få ganger han fikk ropt ordet «grisespiller» etter seg.
- Det syns jeg var lite fair, sier han oppgitt.
- Jeg føler jeg har motbevist det stempelet nå. Jeg har ikke fått et eneste kort hele sesongen, legger han til.