...
ÅPNET FOTBALLPUB: Det var ingen tvil om Skiens ordfører, Rolf Erling Andersen, trives på puben til Odd Grenlands supportere vis-a-vis Odd stadion. Her er han sammen servitør for anledningen, Ann Iren Johnsen. Foto: INGE FJELDDALEN

Skålte for Odd

Dan Hagen E-post
Publisert 14.03.2010 kl 22:26 Oppdatert 15.03.2010 kl 07:06

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere

Lag:


Rolf Erling Andersen åpnet søndag den nye puben til Odd Grenlands supportere. - Det er greit at vi tar en halvliter før kampen, sa ordføreren.

Puben «Fort Falkum» befinner seg i en av hallene på Stevneplassen vis-a-vis Odd stadion. Det er supporterne som har bygd om og innredet puben og på vanlig måte søkt og fått skjenkebevilling, slik TA skrev i lørdagens avis.

DAG OG NATT

Skiensordføreren ble vist omkring i puben etter at han hadde klippet snora utenfor. Atle Johnsen, leder i Oddrane supporterklubb, var ordførerens guide i de nye lokalene.

- Vi kan servere gjester hele uka, fra åtte om morgenen til halv tre på natta og satser på å holde åpent i forbindelse med hjemmekamper og større tv-sendinger, opplyste Johnsen til ordføreren som var imponert over dugnadsarbeidet supporterne hadde lagt ned i lokalene.

- Flere av medlemmene våre er håndverkere, og det har naturligvis hjulpet, uttrykte Johnsen.

HELT VANLIG

- Er det betenkelig å servere alkohol i et område hvor unge driver idrett og det er handel?

- Det er vanlig i hele Europa at det er tilgang på alkohol i forbindelse med fotballkamper, selv der familier ferdes, svarte Andersen.

- Hva sier du hvis andre fotballfans ønsker det samme?

- Det er bare å søke, kommunen vurderer naturligvis hver eneste søknad. Generelt tror jeg ofte det er bedre at folk går ut og nyter alkohol sammen enn at de gjør det alene.

- Hva betyr en slik pub for Odd?

- Det betyr en del. Husk at laget har langt færre økonomiske ressurser enn andre lag i eliteserien.

- Hvor mange puber har du åpnet før?

- Jeg tror faktisk dette er første gang.

Ordførerer Andersen avsluttet pub-besøket søndag med en forsikring om at han gjerne ville komme igjen.

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.ta.no/111/5022290/2010-03-15T07:06:40Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.178.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; fibba.api.kunder.linpro.no ; Sun Feb 12 09:26:00 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Sun Feb 12 09:26:00 CET 2012]

Mest lest nå

- 20 000 var med på OL-festen

Pulsen BREVIK: OL i Brevik er i gang, og det er mange folk som har funnet veien opp til anlegget på Furulund. Arrangørene melder at det var nærmere 20 000 på plass for å se og delta på folkefesten. Send inn dine bilder Les mer

...

Dro gigantlast i gammel Volvo

Nyheter PORSGRUNN: Politiet måtte stoppe et helt spesielt vogntog ved Moheim i Porsgrunn natt til lørdag. En gammel Volvo var i gang med å slepe en bil som veide over dobbelt så mye. Les mer

...

Tre tatt for fyllekjøring

Nyheter Politiet stanset tre unge fyllekjørere i telemark natt til lørdag. Les mer

...

Her er problem-SUV-ene

Bil og motor Dette er SUV-ene med flest feil og problemer. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.