...
BOSMAN-KAPTEIN: Morten Fevang ønsker bli enig med Odd om en ny toårskontrakt. Kapteinen håper ikke klubben tar ham for gitt, og etterlyser en avklaring så fort som mulig. Trener Dag-Eilev Fagermo er helt klar på at han vil ha med midtstopperen videre. Foto: Hans Eivind Øygarden

Fevang vil ha fortgang

Hans Eivind Øygarden
Hans Eivind Øygarden Profil E-post
Publisert 14.01.2010 kl 18:53 Oppdatert 15.01.2010 kl 05:58

Tips en venn på e-post:

Disse Odd-spillerne har kontrakt ut 2010-sesongen:

  • Morten Fevang
  • Arni Gautur Arason
  • Anders Rambekk
  • Torjus Hansén
  • Fredrik Gulsvik

Omtalte lag og spillere


Morten Fevang (34) vil ha en ny toårskontrakt på plass så fort som mulig. Til sommeren kan Odd-kapteinen fritt snakke med andre klubber, og han er overbevist om at det ikke blir vanskelig å finne seg en annen klubb.

Odd-trener Dag-Eilev Fagermo er den første til å si at han vil ha med kapteinen videre.

- Jeg vil ha Fevang i Odd, og jeg håper han og klubben kommer til enighet. Etter å ha vært her så lenge, skal og bør Morten avslutte karrieren i Odd. Er Morten motivert, skadefri og fit, holder han som spiller i flere år. Han har jo også hatt en kjempesesong som midtstopper. Morten er i tillegg en ressurs Odd bør benytte seg av når karrieren som spiller er over, mener treneren.

VIL BLI

Morten Fevang er også åpen for å bli i Odd. 34-åringen forteller at han hadde en prat med klubben i høst, og at han ble lovet nye samtaler etter sesongslutt.

- Vi skulle legge det på is til sesongen var ferdig. Men fortsatt har jeg ikke hørt noe. Jeg synes det er på tide nå, sier Fevang, og fortsetter:

- Jeg har hele veien vært innstilt på å få dette på plass så fort som mulig. Og det kan heller ikke være noen vits i å surre med dette utover i sesongen. Da er det så mye annet som skjer. Vil Odd ha med meg videre, må vi få det unna så fort som mulig. Det mener jeg generelt bør gjelde alle spillere som har kontrakter som går ut. Vil klubben forlenge, er det ingen vits i å vente.

Morten Fevang understreker også at klubben ikke må ta det som noen selvfølge at han forlenger.

- Det kan vel ofte være slik at spillere som har vært i en klubb lenge, blir tatt for gitt, men det blir helt feil, sier han - fullt klar over at han kan snakke med andre klubber allerede til sommeren.

- Jeg håper jo å bli enig med Odd, men jeg må også tenke på egen framtid. Og jeg vil ikke ha noen problemer med å finne andre klubber, sier Fevang.

Odd-kapteinen synes videre det høres interessant ut med en jobb i Odd etter endt karriere, og håper klubben i de kommende kontraktsforhandlingene vil lufte slike tanker.

FØR LA MANGA

Klubbdirektør Hans Erik Utne sier det er travle tider med både regnskap og budsjett som skal være på plass før årsmøtet 28. januar.

- Men jeg vil prøve å få til en prat med Morten før La Manga, sier Utne.

Da partene snakket sammen i høst, var utgangspunktet to nye år. Det vil si en kontrakt som varer ut 2012-sesongen.

Økonomi skal foreløpig ikke ha blitt diskutert, og det vil helt sikkert bli den største utfordringen. Med en årslønn på rundt halvannen million kroner er Morten Fevang en av klubbens best betalte.

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.ta.no/111/4807076/2010-01-15T05:58:11Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; tupplur.api.kunder.linpro.no ; Fri Feb 10 00:25:26 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Fri Feb 10 00:25:26 CET 2012]

Mest lest nå

...

Mistet førerkortet på livstid

Nyheter TINN: En kvinne i 50-årene fra Rjukan er i Aust-Telemark tingrett dømt til 21 dagers fengsel og 12 000 i bot. I tillegg er hun fradømt retten til førerkort resten av livet etter å ha promillekjørt for andre gang på tre år. Les mer

MISTER KONTRAKT: Formo bil mister salgskontrakten med Mazda Norge 1. november i år. Grunnen er at de ikke solgte godt nok, ifølge Mazda Norge.

Mazda-slutt etter 39 år

Bil og motor SKIEN: Etter 39 år som Mazda-forhandler mister Formo bil salgskontrakten. – De solgte ikke nok biler, sier Mazda Norge. Flere andre bilfirmaer jakter nå på kontrakten. Les mer

...

Bobilselgeren som dro fra alt og alle

Grenland SKIEN: En dag var den hyggelige og snakkesalige bobilselgeren som sunket i jorda. Tilbake i forretningen satt bobilselgerens samboer og forretningspartner, som måtte hanskes med en voksende kø av illsinte og rundlurte kunder. Les mer

...

Dømt etter å tatt igjen for mobbing

Øst-Telemark NOTODDEN: 16-åringen var lei av å bli mobbet og tildelte mobberen et slag i ansiktet. Nå er 16-åringen dømt til 14 dagers fengsel. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 35 58 55 49
Sms: TATIPS til 2005
Mms: TATIPS til 2005
E-post: desken@ta.no
E-post: nettvakt@ta.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 35 58 55 00
Adresse: Telemarksavisa AS
Postboks 2833, Kjørbekk
3702 Skien

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Ove Mellingen
Redaktør digitale medier: Tom Erik Holland
Markedssjef: Glenn Anda Pettersen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.